-- Genel

Kurumsal Firma Sitesi Kodluyorum

Bu konu hakkında ufak bir araştırma yaptım. Firma sitelerinin verdikleri hizmetleri inceledim ve fiyatları ortaya çıkardım. Server ve domain dahil 90-250 TL arasında değişen fiyatlar mevcut. Peki nasıl oluyor da bu kadar ucuz fiyata web sitesi kurabiliyorlar?

Her şey daha önceden hazırlanan scriptlerden kaynaklanıyor, haftalarca uğraşıp kodladıkları siteleri ucuz fiyata hizmete sunuyorlar. 1000 kişi bu şekilde satın alsa, gayet makul ücretlere erişiyorlar. Fakat burada unuttukları bir şey var; Tasarım. Normal bilgi düzeyinde olan bir müşteriye arka planda işleyen sistemi ne kadar anlatırsanız anlatın, ne kadar överseniz övün, müşteri karşısında göze hoş gelen bir tasarım görmek istemektedir. Xhtml/Css tasarım kullanarak 200 tema arasından istediğinizi seçin demek maalesef pek estetik durmamaktadır.

Şimdi olayın benle ilgili kısmına gelelim;

Bu işe bende soyundum ve kurumsal firma sitesi kodlayacağım. Bu siteyi çalıştığım firma altında satışa sunacağız ve server dahil fiyatını en az 350 lira düşünüyorum. Peki ben bu araştırmalar sonucu neler ekleyeceğim sistemime?

Öncelikle menü editörü eklemem gerekecek, ya wordpress tarzı menu sistemi olacak ya da basit bir sürükle bırak menü yapacağım. Bu konuda hala kararsızım.

Form oluşturma sistemi olacak , yeni bir sayfa oluşturduğunuzda  buraya form ekleyebileceksiniz.

Örnek: İnsan kaynakları sayfası için başvuru formu.

Modül yönetimi ile social like box, latest tweet gibi özellikler gelecek.

Tabi temalar için wp tarzı tema sistemi ve modern temalar yer alacak. İlk aşamada 20 ye yakın temayı sisteme uyarlayacağım.

Şimdilik bu kadar,

İyi Kodlamalar!

Yorum Yap

Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.